Tłumacz przysięgły Słupsk

Tłumacz przysięgły Słupsk to nietuzinkowa propozycja obejmująca przekłady poświadczone z niemal 40 języków obcych. Do współpracy zachęcamy firmy oraz osoby prywatne nie tylko z kraju, ale i zagranicy. Jesteśmy do Państwa usług przez 7 dni w tygodniu. Na każdą wiadomość odpowiemy przed upływem 1 doby. Centrum Dobrym Tłumaczeń to firma godne zaufania. Posiadamy wieloletnią historię i tysiące ukontentowanych odbiorców. Przekłady można powierzyć nam mailowo, listem analogowym lub osobiście. Tłumacz przysięgły Słupsk to głównie:

Tłumacz przysięgły Słupsk – biuro tłumaczeń zaprasza do współpracy

Tłumaczenia przysięgłe Słupsk
Tłumaczenia przysięgłe Słupsk

Słupsk (niem. Stolp, wym. [ʃtɔlp]; kaszub. Stôłpsk) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, siedziba władz powiatu słupskiego oraz gminy Słupsk. Leży na Pobrzeżu Koszalińskim, nad Słupią, przy trasie europejskiej E28, dawna siedziba książąt pomorskich. W latach 1975–1998 Słupsk był siedzibą władz administracyjnych województwa słupskiego. Jest członkiem Związku Miast Polskich. Według danych z 31 grudnia 2017, miasto miało 91 465 mieszkańców. Historycznie związane jest z Pomorzem Zachodnim. Patronem miasta jest bł. Bronisław Kostkowski.

Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1013. Prawa miejskie Słupsk otrzymał 20 sierpnia 1265 roku z rąk księcia gdańskiego Świętopełka II; przywilej został ponowiony 9 września 1310 roku przez margrabię brandenburskiego Waldemara. Po usamodzielnieniu się Pomorza Zachodniego stał się jedną z siedzib książęcych; w granicach państwa Gryfitów pozostał aż do jego rozbioru w czasie wojny trzydziestoletniej, gdy przeszło pod kontrolę Brandenburgii-Prus i jej państw-sukcesorów. Jeden z większych ośrodków przemysłowych pruskiej prowincji Pomorze. Od 1945 roku w granicach Polski.

Współcześnie Słupsk jest ośrodkiem usługowo-przemysłowym o znaczeniu ponadregionalnym, a także węzłem komunikacyjnym położonym na przecięciu dwóch dróg krajowych i dwóch linii kolejowych. Miasto skupia funkcje administracyjne i aktywność społeczno-gospodarczą w północno-zachodniej części województwa pomorskiego.

Anna De Croy

3 reviews

Polish, Modern European, Venues & Event Spaces
+48598481650
ul. Dominikańska 5, 76-200 Słupsk, Poland
Karczma pod Kluką

6 reviews

Polish, Pubs
+48598423469
ul. Kaszubska 22, 76-200 Słupsk, Poland
Rathaus

2 reviews

Landmarks & Historical Buildings, Hotels & Travel
+48696723251
76-200 Słupsk, Poland

Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny
WYCENA ONLINE